www.centrix.pl
www.centrix.pl
Informatyka w najlepszym wydaniu
Znajdź książkę!


O firmie

Firma Centrix.pl powstała w 1997 roku i działa w formie spółki cywilnej pod nazwą Centrix.pl s.c. Krzysztof Cebula i Tomasz Kalota.

Działalność rozpoczęliśmy z pakietem usług skierowanym głównie do środowisk akademickich. Polegały one na przygotowywaniu od strony technicznej różnego rodzaju dokumentów, referatów, prac dyplomowych, magisterskich, doktorskich itp. Realizowaliśmy również i realizujemy nadal różnego rodzaju projekty związane z komputerową obróbką graficzną np. foldery, ulotki, zaproszenia itp.

Obecnie naszym głównym celem jest promowanie i wdrażanie rozwiązań teleinformatycznych w tworzącym się społeczeństwie informacyjnym. Chcemy aby korzystanie z nowych technologii stawało się coraz łatwiejsze i żeby były one dostępne dla wszystkich. W związku z tym działalność firmy Centrix.pl koncentrujemy wokół czterech obszarów:

1. projektowanie i utrzymywanie serwisów internetowych,

2. wydawanie eBooków i publikacji elektronicznych,

3. rozwijanie zaplecza technicznego wspierającego prace naukowe i dydaktyczne,

4. dystrybucja produktów informatycznych oraz produktów i prac naszych klientów i partnerów.

Projektowanie i utrzymywanie serwisów internetowych

Niesamowity rozwój technologii teleinformatycznych, a zwłaszcza Internetu spowodował,  że rozszerzyliśmy swoją działalność o pakiet usług internetowych. W roku 2000 wdrożyliśmy ofertę skierowaną głównie do małych i średnich firm, a także osób prywatnych, które chcą bądź muszą zaistnieć w Internecie. Obecnie oferujemy kompleksową obsługę w zakresie tworzenia i utrzymywania serwisów internetowych. Polega ona na udostępnianiu serwerów wirtualnych, projektowaniu i wykonaniu witryn internetowych oraz ich aktualizacji i konserwacji. Większość naszych prac i projektów można obejrzeć w naszym portfolio.

Wydawanie eBooków i publikacji elektronicznych

Bardzo duża część prac wydawanych drukiem może być wydana w formie elektronicznej, dzięki czemu możliwe jest znaczące obniżenie kosztów i zapewnienie szerszego dostępu do treści. W odpowiedzi na oczekiwania naszych klientów i partnerów w roku 2004 uruchomiliśmy wydawnictwo eBooków i rozszerzyliśmy naszą działalność o wydawanie i dystrybucję publikacji oraz książek w postaci elektronicznej. Nasza oferta skierowana jest do wszystkich - osób prywatnych oraz instytucji, które zamierzają w profesjonalny i jednocześnie niedrogi sposób wydać swoje prace.

Na przełomie 2004 i 2005 roku braliśmy udział przy tworzeniu e-Wydawnictwa BUWr, którego celem jest popularyzacja unikatowych zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej we Wrocławiu oraz wspieranie działalności dydaktycznej Uniwersytetu Wrocławskiego.

Rozwijanie zaplecza technicznego wspierającego prace naukowe i dydaktyczne

Pierwotnym celem firmy Centrix.pl było stworzenie zaplecza technicznego ułatwiającego pracę na uczelniach. W pierwszych latach naszej działalności najczęściej świadczonymi usługami było skanowanie, drukowanie, komputeropisanie, prace edytorskie z różnymi dokumentami itp. Ponieważ wymagania naszych klientów stale rosną zmuszeni jesteśmy do ciągłego rozwijania naszej działalności i podnoszenia standardu wykonywanych przez nas usług. Obecnie staramy się zapewnić kompleksową obsługę techniczną działalności naukowej naszych klientów, tak aby mogli się skupić na meritum swojej pracy. Zajmujemy się przygotowaniem materiałów do różnego rodzaju prac, referatów, konferencji itp. Projektujemy i wykonujemy multimedialne prezentacje oraz postery na konferencje. Oferujemy przygotowanie oraz wydanie w naszym wydawnictwie publikacji i książek w formie elektronicznej. Zajmujemy się również zorganizowaniem dystrybucji wydawanych materiałów w naszym sklepie internetowym. Zapewniamy kompleksowe wsparcie internetowe polegające na budowaniu oraz utrzymywaniu osobistych serwisów internetowych.

Dystrybucja produktów informatycznych oraz produktów i prac naszych klientów i  partnerów

W 2005 roku uruchomiliśmy sklep internetowy, który służy nam do dystrybucji produktów informatycznych ułatwiających i usprawniających pracę oraz produktów, które sami tworzymy np. eBooki. Chcemy rozwijać ten sklep w taki sposób, aby stał się platformą umożliwiającą popularyzację i jednocześnie dystrybucję prac naszych klientów oraz produktów naszych partnerów. W 2005 roku zawarliśmy z Biblioteką Uniwersytecką we Wrocławiu umowę partnerską, której celem jest wspólne działanie na rzecz popularyzacji i rozpowszechniania materiałów bibliotecznych w formie elektronicznej. Pierwszym efektem tej współpracy jest eBook "Eyn gesang Buchlein Geystlicher gesēge Psalmē..." który jest dostępny w naszym sklepie.

Po godzinach...

Z racji naszych zainteresowań współtworzymy i sponsorujemy dwa serwisy internetowe:

Sybiracy - www.sybiracy.pl.
Serwis internetowy "Sybiracy" jest wirtualnym pomnikiem upamiętniającym wywózkę polskich rodzin z kresów wschodnich Rzeczypospolitej na daleką Syberię.

 Zabytki jurysdykcji karnej na Śląskuwww.zjk.centrix.pl
Serwis internetowy prezentujący zestawienie zachowanych do dziś pomników dawnego wymiaru sprawiedliwości.

Zapraszamy do współpracy oraz do korzystania z naszych usług. Każde zlecenie traktujemy indywidualnie i dokładamy wszelkich starań aby stworzyć jak najkorzystniejsze warunki współpracy.

 

Copyright © 2001- 2011 Centrix.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone